Budynek w tle

Dziennik budowy Nowa Częstochowa Małopolska – marzec 2024

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Marzec upływa nam pod znakiem wielu wyzwań i postępów na placu budowy osiedla Nowa Częstochowa Małopolska. Wraz z nadejściem pierwszych dni wiosny nasze zespoły inżynieryjne i budowlane prężnie kontynuują swoją pracę i działania, które mają na celu przekształcenie wizji osiedla Nowa Częstochowa Małopolska w rzeczywistość. Zapraszamy na kolejną aktualizację dziennika budowy naszej częstochowskiej inwestycji.

Zdjęcie wykonane na placu budowy osiedla Nowa Częstochowa Małopolska

 

Osiedle Nowa Częstochowa Małopolska zmienia się z każdym dniem

Na początku tego roku informowaliśmy o tym, że cały czas trwają prace związane z murowaniem kolejnych kondygnacji w budynkach A i B, a już dziś możemy ogłosić, że lada moment oba te obiekty osiągną swoją docelową wysokość. Mniej więcej za miesiąc ekipy budowlane będą mogły przejść już do powieszenia wiechy.

Kamieniem milowym w realizacji inwestycji Nowa Częstochowa Małopolska było również pojawienie się okien w budynkach A i B, które w najbliższym czasie zostaną w nich zamontowane. Równocześnie odbywają się tu także prace instalacyjne, w tym m.in. sanitarne. Co ważne, cały czas trwają prace nad wznoszeniem pierwszej kondygnacji w budynku C. Jak widać, wszystkie działania przebiegają zgodnie z planem.

Nowa Częstochowa Małopolska wymarzonym miejscem do zamieszkania

Z roku na rok obserwujemy rosnący trend związany z zakupem nieruchomości poza ścisłym centrum miasta. To właśnie tam, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, powstają osiedla, które tętnią własnym, kameralnym życiem. Doskonałym tego przykładem jest nasza inwestycja Nowa Częstochowa Małopolska, w ramach której powstają trzypiętrowe budynki wielomieszkaniowe, zlokalizowane w prestiżowej dzielnicy Parkitka. Ta dynamicznie rozwijająca się okolica oferuje mieszkańcom bogatą infrastrukturę handlowo-usługową, jak również wiele atrakcyjnych terenów zielonych, które zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Oto, czym będą wyróżniać się nasze mieszkania na osiedlu Nowa Częstochowa Małopolska:

  • powierzchnia lokali od 42 m2 do 73 m2 oraz funkcjonalny rozkład pomieszczeń;
  • przestronne balkony oraz ogródki przynależne do mieszkań na parterze, o powierzchni nawet do 125 m2. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że w sprzedaży zostały już ostatnie wolne mieszkania z ogrodami; 
  • ponadprzeciętna wysokość sufitów (270 cm), poprawiająca cyrkulację powietrza i umożliwiająca tworzenie nowoczesnych antresoli;
  • ogrzewanie podłogowe zasilane z sieci miejskiej (brak kaloryferów);
  • system jednego klucza;
  • winda prowadząca z parkingu podziemnego;
  • energooszczędna stolarka okienna, która spełnia rygorystyczne normy budowlane i zapewnia podwyższoną izolację akustyczną stropów oraz ścian.

Co ważne, mieszkańcy osiedla Nowa Częstochowa Małopolska otrzymają również dostęp do starannie zaprojektowanych części wspólnych z nowoczesnym placem zabaw i elementami małej architektury. Na budynkach zainstalowane zostaną też panele fotowoltaiczne, które pozwolą na obniżenie kosztów utrzymania części wspólnych nawet do 100%.

I na koniec ważna wiadomość dla osób zainteresowanych tą inwestycją – na tę chwilę ponad 60% mieszkań na osiedlu Nowa Częstochowa Małopolska jest już sprzedanych. Wciąż jednak do dyspozycji jest wiele ciekawych ofert, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

 

Więcej informacji na temat osiedla Nowa Częstochowa Małopolska oraz dostępnych mieszkań można znaleźć w zakładce inwestycje, jak również podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi doradcami.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z budowy osiedla Nowa Częstochowa Małopolska.

 bg
 bg
 bg
 bg
 bg