Mieszkania w Częstochowie projekt terasu na dachu
NOWA CZĘSTOCHOWA budowa
Jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości? bg

13.10.2022

Jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości?

Pojawienie się pandemii COVID-19 w Polsce wpłynęło na wiele obszarów życia. Mowa tutaj nie tylko o kwestiach związanych z dystansem społecznym czy zdrowiem, ale również zmianach gospodarczych. Jedną z branż, które zostały dotknięte przez pandemię, są nieruchomości. W jaki sposób koronawirus zmienił rynek mieszkań?

Umowa deweloperska a umowa przedwstępna - czym to się różni? bg

11.10.2022

Umowa deweloperska a umowa przedwstępna - czym to się różni?

Zakup mieszkania od dewelopera to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Kupujący ma przede wszystkim prawo do gwarancji i rękojmi, może urządzić lokal tak, jak mu się podoba i wybrać taki, który jest możliwie jak najbardziej dostosowany do jego potrzeb. Jednak przed rozpoczęciem rozmów z deweloperem w pierwszej kolejności warto dowiedzieć się nieco na temat współpracy i poznać kilka pojęć. Mowa tutaj między innymi o umowie deweloperskiej oraz umowie przedwstępnej. Czym są, czym się od siebie różnią i co trzeba wiedzieć na ich temat?

Dlaczego mieszkania na parterze z reguły są tańsze niż na wyższych kondygnacjach? bg

6.10.2022

Dlaczego mieszkania na parterze z reguły są tańsze niż na wyższych kondygnacjach?

Kupno mieszkania to niewątpliwie jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Osoby, które planują podjąć współpracę z deweloperem, zwykle w pierwszej kolejności sprawdzają, czy budowane lokale znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji i czy będą spełniać inne wymagania, które mają. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru jest bez wątpienia cena. Warto wiedzieć, że mieszkania na parterze zwykle są tańsze niż te znajdujące się na wyższych kondygnacjach. Z czego to wynika?