Budynek w tle

Relacja z wyjazdu integracyjnego do Warszawy

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Wyjazdy integracyjne stanowią jedną z najlepszych metod kształtowania więzi między pracownikami, a przy tym pozwalają na podróżowanie do tych miejsc, do których często sami byśmy się nie wybrali. W Nowa Deweloper bardzo zależy nam na utrzymywaniu dobrej atmosfery w środowisku pracy i wspieraniu efektywności naszych pracowników. Doskonałą okazją do realizacji tych celów okazał się ostatni wyjazd szkoleniowo-integracyjny do Warszawy, w którym udział wzięli wszyscy pracownicy naszej firmy.

Zdjęcie zespołu Nowa Deweloper w trakcie wyjazdu integracyjnego do Warszawy

 

Warszawska architektura inspiracją dla nowych projektów w Nowa Deweloper

Głównym celem, który przyświecał naszej podróży do Warszawy, było zapoznanie się z architekturą typową dla wielkich metropolii, a także zwrócenie uwagi na jej najbardziej charakterystyczne elementy. Plan zwiedzania obejmował następujące punkty na mapie Warszawy:

  • Warszawski HongKong – słynny kompleks nowoczesnych budynków Bliska Wola Tower, który powstał na warszawskiej Woli. Przyjrzenie się z bliska tej inwestycji dało nam podgląd na to, jak inni deweloperzy radzą sobie z problemem niewielkiej powierzchni i dużej gęstości zabudowy;
  • Żoliborz Artystyczny – ciekawa inwestycja deweloperska, która ujęła nas oryginalnym połączeniem sztuki z architekturą. To, co zwróciło naszą szczególną uwagę, to otwarta przestrzeń miejska, w której uwzględniono m.in. pasaże, place oraz punkty usługowe dla mieszkańców;
  • Browary Warszawskie – zrewitalizowana, wielofunkcyjna przestrzeń, która powstała w miejscu dawnych zakładów piwowarskich, założonych w 1846 roku. Wciąż można podziwiać tu jednak ocalałe zabudowania dawnych browarów, w tym warzelnię, laboratorium, willę fabrykanta oraz piwnice leżakowni. Jako ciekawostka warto wspomnieć, że miejsce, które dziś łączy w sobie część mieszkaniową, biurową i ogólnodostępną, jest uważane za jedną z najbardziej udanych inwestycji na świecie, czego dowodem jest nagroda MAPIC Awards 2022 w kategorii Best Urban Regeneration.  Wszystkie budynki utrzymane są surowej, industrialnej stylistyce, które stanowią kompromis pomiędzy historią a nowoczesnością;
  • Elektrociepłownia Powiśle – kolejny przykład warszawskiej architektury, w której tradycja i nowoczesność przeplatają się ze sobą, tworząc tym samym spójną, harmonijną całość. Historia tego miejsca również jest bardzo ciekawa i ma swój początek w 1904 roku. To wtedy rozpoczęte zostały prace na budową elektrowni, która z czasem stała się jedną z największych, a zarazem najnowocześniejszych elektrowni w Polsce. Obecnie jest to kompleks biurowo-mieszkalno-usługowy, który obejmuje zarówno nowe lokale, jak i adaptację historycznych budynków poprzemysłowych. Każdy z nich imponuje niepowtarzalnym wyglądem, z dominującą cegłą i prostymi, minimalistycznymi formami;
  • Fabryka Norblina – ostatni przystanek na trasie zwiedzania stolicy to wielofunkcyjny kompleks z największą w Warszawie strefą gastronomiczną, niewielkim bazarkiem ekologicznym, kinem oraz Muzeum Fabryki Norblina. Naszą uwagę zwrócił przede wszystkim ten ostatni element. W trakcie zwiedzania muzeum mogliśmy podziwiać szereg zabytkowych obiektów budowlanych, maszyny oraz urządzenia z okresu XIX i XX wieku.

Wyjazd integracyjny do Warszawy – coś dla ducha, coś dla umysłu

W Nowa Deweloper lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego też zawsze staramy się, aby organizowane przez nas wyjazdy łączyły w sobie elementy szkoleniowe z formą rozrywki, podczas której pracownicy mogą skupić się wyłącznie na odpoczynku i budowaniu relacji z pozostałymi pracownikami, jak również z przełożonymi. Z tego powodu nasza ostatnia warszawska przygoda podzielona została na dwie części – zwiedzanie warszawskich zabytków i lokalnej architektury, a także część szkoleniową.

Tym razem wszyscy pracownicy Nowa Deweloper mieli okazję wziąć udział w 2,5-godzinnym szkoleniu biznesowym zorganizowanym przez Oskara Kazibudzkiego, trenera biznesowego w SellWise. Oskar, który od ponad 20 lat sam jest przedsiębiorcą, zarządza zespołami pracowniczymi i prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju sprzedaży. Tematem naszego spotkania była osobowość, którą rozpatrywaliśmy pod wieloma względami. Wytężona praca umysłowa, jaką zapewnił nam Oskar,  zakończona została wspólną kolacją w miejscowej restauracji, podczas której mogliśmy w pełni się zrelaksować i podzielić własnymi spostrzeżeniami na temat tego intensywnego, a jednocześnie bardzo owocnego dnia.

Mamy nadzieję, że ostatnia wyprawa do Warszawy to dopiero początek przygód podróżniczych, które będziemy mogli wspólnie realizować. Wyjazd ten przyniósł nam zupełnie nowe spojrzenie na branżę deweloperską i dostarczył wielu inspiracji, które będziemy chcieli wdrożyć w naszych kolejnych projektach inwestycyjnych.

Galeria zdjęć:

 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg