Budynek w tle

Najlepsze domy na sprzedaż – Częstochowa i okolice

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Częstochowa jest miastem, które z roku na rok zyskuje na popularności wśród nowych mieszkańców, a rynek nieruchomości rozwija się tu w bardzo szybkim tempie. Bogata infrastruktura, liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, a przede wszystkim dostęp do terenów zielonych to zaledwie kilka z wielu powodów, dla których w Częstochowie mieszka się wspaniale i każdy może tu znaleźć miejsce dla siebie. Pozostaje tylko zadać pytanie, gdzie szukać najlepszych domów na sprzedaż w Częstochowie i które inwestycje powinny przykuć naszą uwagę?

Wizualizacja osiedla Nowa Częstochowa Grabówka

 

Najbardziej pożądane domy na sprzedaż w Częstochowie znajdują się w tych dzielnicach

Dogodna lokalizacja, rozwinięta komunikacja, dostęp do infrastruktury miejskiej oraz bliskość terenów zielonych – to czynniki, które dla większości osób są najważniejsze podczas poszukiwania wymarzonego domu z ogródkiem. Na szczęście w Częstochowie znajdziemy wiele miejsc, które spełniają wszystkie powyższe kryteria, a ich mieszkańcy zapewniają, że to właśnie tam żyje im się najlepiej. O jakich miejscach mowa?

Jeśli szukasz domu najlepszego domu na sprzedaż w Częstochowie, koniecznie zwróć uwagę na te dzielnice:

  • Parkitka;
  • Grabówka;
  • Północ;
  • Wrzosowiak;
  • Tysiąclecie;
  • Lisiniec.

Ceny nieruchomości w poszczególnych dzielnicach mogą się nieco różnić, co wynika z wielu czynników, w tym m.in. dostępu do placówek edukacyjnych i punktów usługowych, jak również skomunikowania z centrum miasta. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te lokalizacje mają w sobie coś wyjątkowego, w związku z czym nieruchomości szybko znikają tu z ofert deweloperów. Widać to przede wszystkim na przykładzie domów w Grabówce i Parkitce. Przekonajmy się, dlaczego tak jest.

Parkitka i Grabówka – przyjazne miejsca do życia w Częstochowie

Nie da się ukryć, że mieszkańcy kochają te zachodnie tereny Częstochowy. W pobliżu domów w Parkitce i Grabówce znajdziemy m.in. szpital miejski, punkty handlowo-usługowe, szkoły, przedszkola, jak również ścieżki piesze i rowerowe, które są idealnym miejscem do różnych aktywności na świeżym powietrzu. Ci, którym zależy na dostępie do terenów zielonych, z pewnością docenią również fakt, że wolny czas mogą spędzić na spacerach Aleją Brzozową, która jest pomnikiem przyrody, a zarazem miejscem z 2,5-kilometrową trasą spacerową.

Warto również dodać, że zarówno Parkitka, jak i Grabówka są doskonale skomunikowane z resztą miasta, co jest szczególnie ważne dla osób korzystających na co dzień z komunikacji miejskiej. Jak podkreślają mieszkańcy tych dzielnic, Parkitka i Grabówka to tereny spokojne i bezpieczne, w związku z czym nic dziwnego, że domy na sprzedaż cieszą się tu tak dużym zainteresowaniem.

Domy na sprzedaż Nowa Częstochowa Grabówka

Znalezienie idealnego domu może okazać się nie lada wyzwaniem dla kupującego, zwłaszcza jeśli zależy nam na zamieszkaniu w tak urokliwej dzielnicy, jaką jest Grabówka. Dobra informacja jest jednak taka, że na rynku pierwotnym wciąż czekają na nas nowoczesne domy w zabudowie szeregowej, należące do inwestycji Nowa Częstochowa Grabówka. Osiedle położone jest przy ulicy Krzemiennej, w sąsiedztwie pięknego lasu oraz z szybkim dojazdem do centrum miasta.

Dużym atutem tej lokalizacji jest bliskość przystanków autobusowych, jak również rozwinięta oferta handlowo-usługowa w postaci sklepów, galerii handlowych oraz restauracji. W pobliżu znajdziemy także liczne placówki edukacyjne (najbliższa szkoła podstawowa i przedszkole są oddalone o zaledwie 5 minut spacerem), ośrodki zdrowotne, apteki oraz szpital.

Każdy z domów znajdujących się na osiedlu Nowa Częstochowa Grabówka posiada 2 kondygnacje naziemne wraz z parterem, jak również miejsce postojowe naziemne, znajdujące się w bryle budynku. Co ważne, do dyspozycji mieszkańców pozostają 4 pokoje oraz wykończony taras, który jest idealnym miejscem do spędzania czasu z bliskimi.

Planujesz zakup domu w Częstochowie? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, a w razie dodatkowych pytań skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością udzielą Ci dodatkowych informacji.

Szukasz wymarzonej nieruchomości online w Częstochowie? Zobacz nasze projekty dostępne w Nowa Deweloper!