Budynek w tle

Jak znaleźć tanie mieszkania w Częstochowie?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Częstochowa jest urokliwym miastem, cenionym przez jego mieszkańców, a także przez licznych turystów, którzy każdego roku odwiedzają tu m.in. słynne sanktuarium na Jasnej Górze. Ta średniej wielkości miejscowość zapewnia też dostęp do pełnej infrastruktury oraz bardzo dobre skomunikowanie z całą Polską. Atutem Częstochowy jest również dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości. Ceny mieszkań nie należą tu do najwyższych, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup wymarzonego M właśnie w tych okolicach. Pozostaje jednak pytanie, gdzie szukać taniego mieszkania w Częstochowie, jeśli zależy nam nie tylko na korzystnej cenie, ale także na dobrej lokalizacji i dostępie do najważniejszych punktów usługowych?

Wizualizacja ogólnodostępnego dachu dla Mieszkańców na osiedlu Nowa Częstochowa

 

Tanie mieszkania w Częstochowie – na co należy uważać?

Wśród ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkań co jakiś czas pojawiają się oferty nieruchomości w podejrzanie niskich cenach. Warto zachować szczególną ostrożność w takiej sytuacji, ponieważ często dzieje się tak nie bez powodu. Jeżeli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego, to zdarza się, że sprzedawcy obniżają cenę ze względu na niezadowalający stan nieruchomości. Ich zdaniem lepiej jest wystawić mieszkanie za niższą cenę, niż inwestować w jego remont. Jeszcze inni wystawiają tanie mieszkania w Częstochowie, które mają problemy prawne związane z kwestią własności lub takie, w których wciąż mieszkają lokatorzy.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego musimy mieć również na uwadze fakt, że ich niska cena może wynikać z tzw. kosztów ukrytych, z których nie wszyscy zdają sobie sprawy. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań w kiepskim stanie technicznym, w przypadku których koszty remontu i wymiany instalacji mogą okazać się bardzo wysokie, a tym samym niedoszacowane przez osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy budowlanej.

Jak szukać taniego mieszkania w Częstochowie?

Uważa się, że korzystniejszym rozwiązaniem dla osób poszukujących niedrogiego mieszkania jest wybór nieruchomości z rynku wtórnego. Nie da się bowiem ukryć, że przedział cen ofertowych oraz transakcyjnych jest tu znacznie większy w porównaniu do budownictwa deweloperskiego. Co więcej, większa elastyczność cenowa wynika tu m.in. ze zróżnicowanego stanu mieszkań, oczekiwań cenowych sprzedającego oraz jego sytuacji życiowej.

Osoby, którym zależy na zakupie taniego mieszkania w Częstochowie, powinny zastanowić się nad wyborem nieruchomości przeznaczonych do remontu. W większości przypadków są one sprzedawane w stosunkowo niskiej cenie, do której musimy jednak doliczyć jeszcze nakłady finansowe niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych. Mimo wszystko często bywa tak, że ostateczna kwota i tak jest niższa w porównaniu do wartości innych nieruchomości w bardzo dobrym stanie. Może być związane m.in. z brakiem świadomości sprzedającego na temat potencjału jego mieszkania oraz cen nieruchomości na lokalnym rynku.

Niedrogie mieszkanie w Częstochowie w dobrej lokalizacji? To jest możliwe!

Jedną z najbardziej lubianych dzielnic wśród Częstochowian jest osiedle Parkitka, położone na północ od Jasnej Góry. Większość nieruchomości znajdujących się na tych terenach zostało wybudowanych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. W ostatnim czasie powstają tu jednak nowe osiedla mieszkaniowe, wyróżniające się funkcjonalną architekturą i zaspokajające wszelkie potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców. Ceny mieszkań na Parkitce niestety nie należą do najniższych w porównaniu do wielu częstochowskich lokalizacji. Możemy tu jednak liczyć na dostęp do licznych terenów zielonych oraz niezbędnej infrastruktury miejskiej, a także na szybki dojazd do centrum miasta.

Mimo wszystko nawet na częstochowskiej Parkitce znajdziemy atrakcyjne oferty mieszkań w stanie deweloperskim, które objęte są 5-letnią gwarancją dewelopera. Przykładem tego są nieruchomości należące do inwestycji Nowa Częstochowa, w przypadku których nie musimy się martwić o ukryte koszty. Są to mieszkania o zróżnicowanym metrażu, które gwarantują spokój i bezpieczeństwo, jak również niewielką odległość od różnego rodzaju punktów usługowych.