Budynek w tle

Rower za rymy o osiedlu Nowa Częstochowa

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Ale historia! Ale fart! Marzyłam o nowym rowerze i wygrałam! – mówiła pani Martyna Mrówka odbierając rower, który ufundowała Nowa Częstochowa. Pani Martyna wygrała nasz konkurs „Rymuj o NOWEJ i wygraj rower”.

Osoby, które brały udział w konkursie musiały ułożyć rymowankę z użyciem frazy Nowa Częstochowa. Powstało ponad 100 różnych rymów na temat osiedla Nowa Częstochowa – naszego osiedla, które rośnie w dzielnicy Parkitka przy ulicy Okulickiego.

Z nadesłanych rymowanych haseł i wierszyków wybraliśmy ten, która naszym zdaniem najtrafniej oddawał charakter Nowej Częstochowy, pokazywała wiedzę o naszym osiedlu, jego walory i fajnie wpadła w ucho. Pani Martyna z wdziękiem podkreśliła świetną lokalizację Nowej Częstochowy, fakt, że będzie to osiedle ekologiczne, z dużą ilością terenów zielonych, z dostępem do ogródków dla mieszkań na parterze i tarasów dla wszystkich mieszkańców. Zaznaczyła także, że w ofercie osiedla Nowa Częstochowa są mieszkania o różnym metrażu: kawalerki o powierzchni około 26 m kw., większe mieszkania z przedziału od 30 do 50 mkw., a także mieszkania rodzinne o powierzchni od 63 do 92 metrów kwadratowych.

Oto wierszyk, który ułożyła Pani Martyna: „Niektórzy wolą Bałtyk, Mazury lub góry, ja wolę bliskie sąsiedztwo Jasnej Góry, dlatego wybieram nowoczesne osiedle, gdzie czas w spokoju ciągle tu biegnie. Blisko centrum jest Nowa Częstochowa, część apartamentów jest niemal gotowa. Niczym w wiszących ogrodach Semiramidy na dachach są kwiaty, nie ma w tym lipy, pod blokiem czekają miejsca podziemne, zaparkowanie auta jest bardzo przyjemne, mieszkania różne od małych po duże, a sama okolica jest bliska naturze. Tak właśnie wygląda osiedle naszych marzeń, w Nowej Częstochowie jest pełno wrażeń!”

Nagrodą główną, w konkursie na rymy o osiedlu Nowa Częstochowa był rower MTB o wartości 1200 zł. Idea konkurs bardzo spodobała się mieszkańcom naszego miasta. Zwyciężczyni rower odebrała 18 sierpnia na scenie w czasie Inauguracji 29. Dni Częstochowy. Przyznaliśmy też wyróżnienia, wręczając laureatom gadżety z logiem Nowa Częstochowa. Przedstawiam Państwu fotorelację z tego wydarzenia.

Skąd pomysł na konkurs? Ponieważ chcemy angażować się w życie miasta i uczestniczyć w budowaniu świadomości o Częstochowie – mieście z perspektywami, w którym dobrze się żyje, chcemy mieć swój wkład w rozwój Częstochowy. Dlatego dbamy o to, by nasz zespół tworzyli przede wszystkim częstochowianie. Do współpracy staramy się w miarę możliwości zapraszać firmy z naszego miasta i angażować się w różnego rodzaju inicjatywy.

 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg