Budynek w tle

Osiedle Nowa Częstochowa – urodziny!

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Rok od

rozpoczęcia budowy

Dokładnie rok temu – 21 stycznia 2021 roku rozpoczęła się budowa osiedla Nowa Częstochowa.

 

To pierwszy mieszkaniowy projekt firmy Nowa Deweloper

 

Rok to niedużo, jednak to co w tym czasie wydarzyło się na placu budowy w dzielnicy Parkitka, między ulicami Okulickiego i Poleską pokazuje, że czas jest rzeczą względną a efekty zależne są od zaangażowania, możliwości i chęci. Budowa składającego się z  6 bloków osiedla Nowa Częstochowa rozpoczęła się dokładnie 21 stycznia 2021 roku.

– Zaczynaliśmy budowę osiedla wierząc w niego z całych sił, nie sądziliśmy jednak jeszcze wtedy, że Nowa Częstochowa będzie początkiem dla realizacji kolejnych przedsięwzięć w sektorze rynku mieszkań z rynku pierwotnego – mówi Jakub Ziętara, dyrektor działu sprzedaży i inwestycji Nowa Deweloper. – Zaczynaliśmy inwestycję jako projekt firmy Częstobud. W tej chwili w portfelu naszych projektów mamy już nie tylko Nową Częstochowę, z bardzo zaawansowanymi etapami prac, ale  także kolejne przedsięwzięcia mieszkaniowe w Częstochowie oraz na terenie Zagłębia.

Nowa Częstochowa – 4 budynki mieszkaniowe w budowie

Nowa Częstochowa powstaje w dzielnicy Parkitka. Docelowo osiedle będzie miało 6 budynków – pięcio i sześciopiętrowych. W tej chwili prowadzona jest sprzedaż mieszkań czterech z sześciu etapów inwestycji. Ponad 300 rodzin zdecydowało się na wybór mieszkania na osiedlu Nowa Częstochowa. Z uruchomionych etapów zostało wolnych i dostępnych do sprzedaży około 30 mieszkań.

Budowę osiedla Nowa Częstochowa rozpoczęliśmy od realizacji budynku A2. Budynek osiągnął już swoją docelową wysokość. Kończymy budowę dachu oraz montaż okien, wykonujemy instalacje. W styczniu 2021 roku rozpoczęliśmy także wykop pod budynek A, w lutym ruszyła jego budowa. W tej chwili budynek A ma już strop nad 5. kondygnacją. Wykonujemy już instalacje sanitarne i elektryczne, stawiamy ściany działowe w mieszkaniach. W trakcie budowy są także budynki B i A1, w obu realizujemy kondygnacje poziemne, które są przeznaczone na parkingi.

Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Was specjalny spot, w którym możecie zobaczyć, jak rozwijała się ta inwestycja.

 

Kolejne projekty mieszkaniowe Nowa Deweloper

Nowa Deweloper przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji mieszkaniowych w Częstochowie. Już za chwilę będziemy gotowi ruszyć z budową wielorodzinnego budynku mieszkalnego na częstochowskim Rakowie. Inwestycja Nowa Częstochowa Raków, realizowana będzie przy ulicy W. Syrokomii, w pobliżu zabytkowego pałacyku Hantkego, na tzw. Starym Rakowie. Liczymy, że nasze inwestycja w tej dzielnicy będzie kontynuacją zmian wizerunku dzielnicy.  Lista dostępnych mieszkań i szczegóły na temat Nowej Częstochowy Raków, znajdują się w zakładce dotyczącej inwestycji.

Bloki mieszkalne, ale w formie bardziej kameralnej powstaną także przy ulicy Małopolskiej. Osiedle będzie miejscem spokojny, prestiżowym, ze wszystkimi wygodami, które sprawiają, że w centrum miasta żyje się komfortowo, wśród zieleni, w ciszy, ale z łatwym i szybkim dojazdem do pracy, szkoły i miejsc rekreacji i wypoczynku.

Kolejne przedsięwzięcia to zespół domów w zabudowie szeregowej, które powstaną w Częstochowie przy ulic Krzemiennej – ten projekt, ze względu na lokalizację nazwaliśmy Nowa Częstochowa Grabówka. Atuty tej inwestycji to m.in.

  • ✓ Przestrzeń dla całej rodziny – z miejscem do rodzinnych spotkań i prywatnością dla każdego z domowników
  • ✓ Trzy łazienki – poranki bez kłótni o to kto wchodzi pierwszy
  • ✓ Wykończony taras – na towarzyskie letnie spotkania
  • ✓ Doskonała komunikacja z A1 – szybko dojedziesz tam gdzie potrzebujesz.
Odezwij się do naszych konsultantów i poznaj szczegóły!
Agnieszka Kutak +48 34 307 21 53 
Oskar Krawczyk +48 34 307 21 54
Jakub Sośnica +48 34 307 21 55