Budynek w tle

Wiecha nad pierwszym budynkiem osiedla Nowa Częstochowa

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Stało się! Pierwszy budynek mieszkalny wchodzący w skład osiedla Nowa Częstochowa osiągnął swoją docelową wysokość. Z tej okazji zawiesiliśmy na jego dachu tradycyjną wiechę. Wszystko po to, by zapewnić pomyślność przyszłym mieszkańcom, którzy klucze do mieszkań odbiorą już w 2022 roku.

Wiecha na szczęście

 

Piła, młotek, które symbolizują pracę cieśli do tego ozdoby wianek – wszystko umieszczane na dachu, w momencie gdy budowa osiąga najwyższy poziom. To budowlana, wielowiekowa tradycja. Budownictwo ma swoje zwyczaje, których mimo upływu czasu się nie porzuca. – Każdy budowlaniec o tym wie i o tym zwyczaju pamięta, powieszenie wiechy symbolizuje zamknięcie istotnego etapu realizacji inwestycji – mówi inżynier budowy osiedla Nowa Częstochowa. – Na osiedlu Nowa Częstochowa właśnie osiągnęliśmy najwyższy poziom w budynku A2, tym od realizacji którego w styczniu 2021 roku rozpoczęliśmy budowę osiedla, składającego się w sumie z sześciu budynków mieszkalnych.

Wiecha to zwykle także doskonały pretekst do świętowania i podkreślenia radości z faktu, że budowa przebiegła pomyślnie i że udało się zrealizować zaplanowany cel.

Zawieszenie wiechy ma także symboliczne znaczenie, przed wiekami była umieszczana po to, by zapewnić pomyślność jej mieszkańcom, a także uprawomocnić fakt, że dom był stawiany z największą starannością i dbałością. Wierzono, iż wiecha mogła mieć pozytywny wpływ na życie jego przyszłych mieszkańców.

 

Wiecha nad Nową Częstochową

 

Właśnie z największą starannością, dbaniem o detale i standardy, które zapewnią mieszkańcom komfortowe życie – realizujemy naszą inwestycję. Zawieszając wiechę nad pierwszym z postawionych budynków na osiedlu Nowa Częstochowa chcieliśmy podkreślić ten fakt. Osiągnięcie najwyższego poziomu w budynku A2 ma dla Nowa Deweloper, firmy, która realizuje budowę osiedla na Parkitce – duże symboliczne znaczenie. To pierwszy tak ważny etap w historii spółki. Budowę budynków mieszkalnych od dewelopera rozpoczęliśmy niespełna rok temu. W styczniu 2021 roku wbiliśmy pierwszy raz łopatę w ziemię pod realizację osiedla Nowa Częstochowa. W ciągu 12 miesięcy ogromny, pusty teren zmienił się nie do poznania, a budynek, od którego rozpoczęliśmy realizację przedsięwzięcia – stoi już w pełnej kresie.

Uruchomiliśmy sprzedaż mieszkań w czterech z sześciu dostępnych budynków mieszkalnych. Sfinalizowaliśmy podpisanie ponad 300 umów deweloperskich. W ciągu najbliższego miesiąca-dwóch uruchomimy sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego w piątym budynku na osiedlu Nowa Częstochowa. – Wiecha zawieszona nad pierwszym z naszych budynków jest dla Nowa Deweloper i całego zespołu symbolem tego, że realizujemy z sukcesem plany spółki – mówi Jakub Sośnica, manager działu sprzedaży mieszkań Nowa Deweloper.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycjami Nowa Deweloper skontaktuj się z naszymi doradcami:

Agnieszka Kutak +48 34 307 21 53  
Oskar Krawczyk +48 34 307 21 54
Jakub Sośnica +48 34 307 21 55 

 

 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg
 bg