Budynek w tle

Piszą o nas: Sprzedaż mieszkań piątego etapu inwestycji Nowa Częstochowa już rozpoczęta

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Częstochowska Gazeta Regionalna informuje o fakcie uruchomienia kolejnego etapu sprzedaży mieszkań na osiedlu Nowa Częstochowa. Zainteresowanie prasy potwierdza fakt, że nasze przedsięwzięcie jest ważną realizacją na inwestycyjnej, mieszkaniowej mapie Częstochowy. Jednocześnie w artykule udzielono odpowiedzi na pytanie o to, czy mimo ochłodzenia na rynku deweloperskim w Częstochowie jest nadal popyt na mieszkania?

Potwierdza się zauważalna przez nas tendencja. Choć boom z 2021 roku osłabł, a różnorodne zmiany o charakterze gospodarczym i społecznym, a także sytuacja geopolityczna ochłodziły lekko zapędy na zakupy mieszkań, to nie możemy mówić o przestoju na rynku pierwotnym.

Zainteresowanie zakupem mieszkań od dewelopera nadal jest spore. Na osiedlu Nowa Częstochowa chwilę po uruchomieniu piątego etapu sprzedaży w obrocie zostało około 50% mieszkań. We wszystkich uruchomionych etapach sprzedaży osiedla sprzedaliśmy już 70% lokali. W portfelu mamy nowe grunty i w najbliższych planach realizacje kolejnych inwestycji mieszkaniowych, nie tylko w Częstochowie, ale także w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Bytomiu. Wszelkie nasze analizy pokazują, że Częstochowa i Śląski są w momencie, w którym mieszkań o odpowiednim standardzie, przeznaczonych na zakup rodzinny, a także inwestycyjny nadal brakuje.

Częstochowa dynamicznie się rozwija, podobnie zresztą jak cała aglomeracja śląska, co podkreśla Damian Świącik, prezes Nowa Deweloper, o czym więcej przeczytacie w miesięczniku Forbes.

Więcej o naszej inwestycji w Gazecie Regionalnej.

Chcesz poznać nasze inwestycje?
Chcesz wiedzieć więcej? 
Agnieszka Kutak +48 34 307 21 53  
Oskar Krawczyk +48 34 307 21 54
Jakub Sośnica +48 34 307 21 55