Budynek w tle

Dom czy duże mieszkanie? Znamy odpowiedź!

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Duże mieszkanie

z tarasem i ogródkiem

Szukasz dużej przestrzeni do życia? Zastanawiasz się kupić dom czy mieszkanie? Potrzebne jest Ci pomieszczenie z wydzielonymi pokojami dla poszczególnych członków rodziny oraz otwarty salon, abyście wszyscy mogli się w nim spotkać? Pomożemy Ci podjąć decyzję!

Co jest lepsze: duże mieszkanie czy dom?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. To tak naprawdę pytanie o styl życia. Życie w domu i życie w mieszkaniu to dwa różne modele funkcjonowania. Zarówno mieszkanie na nowoczesnym osiedlu w centrum miasta, jak i własny dom pod miastem mają swoje plusy i minusy. Decyzja zależy od preferencji i potrzeb potencjalnego użytkownika.

Jeśli więc masz pracę, do której nie musisz codziennie dojeżdżać, lubisz życie na uboczu, spokój okolicy, pracę w ogrodzie i cieszy Cię fakt posiadania własnego trawnika to tak – dom jest dla Ciebie. Musisz mieć jednak świadomość, że działka i dom, wymagają jednak systematycznego zaangażowania właścicieli, poświęcić na to trzeba czas lub pieniądze, gdy skorzystasz z usług zewnętrznych.

Z mieszkaniem jest inaczej. Życie w budynku na osiedlu niesie za sobą korzyści związane z tym, że nie musisz się martwić o drobne naprawy, na Twojej głowie nie będzie spoczywał obowiązek ośnieżania chodnika czy skoszenia trawy. Fakt przestrzeń w mieszkaniu może być mniejsza (choć niekoniecznie), ale za to kupując mieszkanie w centrum, np. w Częstochowie na Parkitce, zyskujesz na dobrej komunikacji z miastem, dostępem do pełnej infrastruktury. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na mieszkanie w nowym budownictwie i kupisz mieszkanie od dewelopera możesz liczyć na szereg udogodnień, które sprawią, że życie w centrum miasta będzie łatwe i przyjemne.

Duże mieszkanie z tarasem

Obalamy mit, że w mieszkaniu będzie Ci za ciasno. Możliwości współczesnego budownictwa połączone z otwartymi umysłami architektów dają dziś rozwiązania, które pozwalają na stworzenie w budynkach wielorodzinnych funkcjonalnych i dużych przestrzeni mieszkalnych. – Mieszkanie o powierzchni 70 czy nawet 90 metrów to w tej chwili standard możliwy do osiągnięcia w budynkach wielorodzinnych – mówi Jakub Sośnica, specjalista ds. sprzedaży mieszkań osiedla Nowa Częstochowa. – Takie mieszkania mają nie tylko wydzieloną przestrzeń prywatną dla każdego z domowników, ale też część wspólną, w której rodzina może się spotkać i wspólnie spędzić czas.

W tej chwili także przestrzeń zielona nie jest problemem. Nowoczesne osiedle deweloperskie zaprojektowane powinno być tak, by dać mieszkańcom możliwość korzystania z miejsc, w których będą mogli odpocząć po pracy i przyjemnie spędzić weekend w ogródku czy na tarasie. – Dla nas ważne jest to, żeby nasi klienci byli zadowoleni – mówi Krzysztof Badowski,  dyrektor techniczny przedsięwzięcia Nowa Częstochowa.By czuli, że zamieszkali na osiedlu, które zostało dokładnie zaprojektowane i przemyślane, w którym po prostu żyje się dobrze.

Mieszkanie w centrum miasta może być oazą spokoju

Dlatego właśnie nowoczesne mieszkania na osiedlu Nowa Częstochowa mają ogródki lub duże balkony oraz ogólnodostępne tarasy na dachach. Na szczególne możliwości mogą liczyć właśnie właściciele dużych mieszkań – część z nich będzie mieć taras na dachu do własnej, prywatnej dyspozycji. To daje możliwość zyskania spokoju w centrum miasta. Na taras można wyjść o każdej porze dnia i roku. Z wysokości kilku pięter, pijąc poranną kawę spojrzeć na panoramę Częstochowy, a wieczorami tam właśnie spotkać się z żoną, mężem, partnerem i przyjemnie spędzić czas.

To tylko niektóre z wartości, które mieszkanie w stanie deweloperskim na osiedlu Nowa Częstochowa wyróżniają od oferty innych firm. Do tego trzeba dodać udogodnienia w postaci np. dwupoziomowego parkingu podziemnego – nawet jeśli Twoja duża rodzina będzie miała dwa czy trzy samochody, nie będziecie się musieli martwić o miejsce parkingowe! Wartością dodaną są instalacje fotowoltaiczne na dachach, które wpłyną na obniżenie kosztów użytkowania, a także duże, niespotykane na innych częstochowskich osiedlach odległości między blokami.

Mamy dla Ciebie propozycję dużego mieszkania

A może kompromis między życiem w domu i mieszkaniu? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Zobacz mieszkanie nr 6 w budynku A2 na parterze, o powierzchni ponad 70 m kw., dwa pokoje, duża sypialnia, dwie łazienki oraz salon z aneksem kuchennym, taras i ogródek o powierzchni 26 m kw.

Zobacz mieszkanie nr 2 na osiedlu Nowa Częstochowa w budynku A na parterze, o powierzchni 63,57 m kw., dwa pokoje, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, taras i ogródek o powierzchni 57 m kw.

Zobacz mieszkanie nr 37 na osiedlu Nowa Częstochowa w budynku A2, na trzecim piętrze, o powierzchni 92 m kw., trzy pokoje, duża sypialnia, salon z aneksem kuchennym, dwie łazienki duży balkon o powierzchni 21 mkw.

 bg
 bg