Budynek w tle

„Zielono mi” – o zaletach życia w pobliżu przyrody

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

W czasach, gdy żyjemy coraz szybciej, goniąc za rozwojem, pieniędzmi, pracą, wożąc dzieci z jednych zajęć dodatkowych na drugie, coraz częściej tęsknimy za tym co bliskie naszej naturze: za przyrodą, za lasem, za zielenią. Z tego właśnie powodu coraz częściej przy podejmowaniu decyzji o wyborze mieszkania liczy się nie tyle lokalizacja nieruchomości w pobliżu punktów usługowych, sklepów, kina czy teatru, a tereny zielone, jakie znajdą w najbliższej okolicy. Niespełna 300 metrów od osiedla Nowa Częstochowa jest Aleja Brzozowa – jeden z niewielu pomników przyrody w centrum miasta i atut, który często decyduje o wyborze naszej inwestycji przy podejmowaniu przez klientów decyzji o zakupie mieszkania dla siebie i rodziny.

Tereny zielone przy osiedlach

Mieszkanie czy dom wśród zieleni jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż nieruchomość wśród betonu. Gdy jeszcze w pobliżu znajdują się miejskie parki, nieduże lasy, zielone tereny rekreacyjne – rośnie zarówno wartość emocjonalna, jaki i finansowa nieruchomości.

Bliskość terenów zielonych podnosi komfort życia. W przypadku osiedla Nowa Częstochowa, inwestycji Nowa Deweloper, które mieści się przy ulicach Okulickiego i Poleskiej, tym zaułkiem zielonej szczęśliwości jest Aleja Brzozowa. Spacerowy pasaż otoczony z obu stron brzozami, wyposażony w ławki, na których można odpocząć, to miejsce doskonałe zarówno na spacery, jak i przejażdżki na rolkach, rowerze czy jogging. Aleja Brzozowa pięknie wygląda o każdej porze roku. To okazja na zbliżenie się do natury, nawet gdy mieszkamy w centrum miasta. A wiadomo, że obcowanie z naturą uspokaja, pozwala na relaks i chwilę wytchnienia.

Zielone osiedle Nowa Częstochowa

Zieleń zwiększa estetykę przestrzeni i otoczenia. Dlatego na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych, takich jak Nowa Częstochowa, dba się o to by teren przy budynkach był obsadzony zielenią, która po pierwsze będzie budowała unikalny charakter osiedla, po drugie sprzyjać będzie częstszym spacerom i kształtowaniu społecznych kontaktów między właścicielami.

Zielono – bardziej komfortowo

Ilość roślin znacznie wpływa na poprawę warunków życia i sposobu funkcjonowania: rośliny oczyszczają powietrze, w pewnym stopniu tłumią także hałasy, bliskość drzew w znacznym stopniu obniża temperaturę. Właśnie między innym z tych powodów zielone osiedla, czyli takie, na których deweloper zadba o bezpośrednie otoczenie domów, obsadzając je zielenią, cieszą się większym zainteresowaniem osób prywatnych zainteresowanych zakupem mieszkania, a także inwestorów, którzy swoje dochody pomnażają, inwestując w zakup mieszkań od dewelopera. Rośnie przecież społeczna świadomość na temat dobroczynnego wpływu roślin na życie człowieka. Wpływ na wartość nieruchomości mają przede wszystkim te tereny zielone, które mieszczą się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji – jak to jest między innymi w przydatku Alei Brzozowej, tuż przy osiedlu mieszkaniowym Nowa Częstochowa.

Aleja Brzozowa w Czestochowie, w pobliżu osiedla Nowa Częstochowa bg
Aleja Brzozowa mieści się niespełna 300 metrów od osiedla Nowa Częstochowa bg
 bg
Aleja Brzozowa w pobliżu osiedla Nowa Częstochowa, piękna o każdej porze roku bg
Aleja Brzozowa mieści się niespełna 300 metrów od osiedla Nowa Częstochowa bg