Budynek w tle

Wykończenie wnętrz czy mieszkanie w stanie deweloperskim – co jest korzystniejsze?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Mieszkania deweloperskie z tzw. wykończeniem pod klucz to dziś standard na europejskim rynku nieruchomości. W Polsce trend ten również dynamicznie się rozwija, a deweloperzy z roku na rok oferują swoim klientom coraz więcej możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Wciąż jednak do wyboru pozostają nam nieruchomości w stanie deweloperskim, które dla wielu osób wydają się znacznie korzystniejszą opcją. Co jest więc bardziej opłacalne – stan deweloperski czy mieszkanie pod klucz? Co zyskujemy w ramach kompleksowego wykończenia wnętrz mieszkań i jak przebiega cały ten proces?

Zdjęcie sypialni w mieszkaniu wykończonym pod klucz na osiedlu Nowa Częstochowa

 

Stan deweloperski czy wykończenie wnętrz pod klucz – co wybrać?

Na polskim rynku nieruchomości rozróżnia się obecnie trzy standardy wykończenia: stan surowy (lokale niewykończone, bez instalacji), stan deweloperski (standard zgodny z deklaracjami dewelopera) oraz wykończenie pod klucz, czyli nieruchomości gotowe do zamieszkania. Warto jednak pamiętać, że w branży mieszkań deweloperskich tak naprawdę stosuje się dwa określenia, czyli lokale niewykończone oraz te, w których można od razu zamieszkać. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, a ostateczna decyzja powinna być uzależniona przede wszystkim od indywidualnych preferencji danego klienta.

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie w przypadku osób, które chcą urządzić wnętrza zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami. Na taką opcję decydują się również osoby, które wolą zająć się kwestią wykończenia budynku na własną rękę.

Z drugiej strony, usługa wykończenia pod klucz to szansa na skrócenie czasu potrzebnego na remont oraz wybór materiałów wykończeniowych, a także sposób na uniknięcie kosztownych błędów. Warto pamiętać, że usługę wykończenia pod klucz kupimy od dewelopera na niższej stawce VAT 8% . Dzięki tej opcji nie musimy również martwić się o terminowość ekip remontowych oraz czas oczekiwania na podjęcie zlecenia (rzetelni fachowcy często mają terminy zajęte z bardzo dużym wyprzedzeniem).

Wykończenie wnętrz mieszkań – korzyści

Wybór mieszkania z wykończeniem pod klucz to ogromne wsparcie dla klienta, który nie ma niezbędnej wiedzy i doświadczenia w temacie wykończenia nieruchomości, a także dla tego, który nie chce angażować się w cały ten proces. W Nowa Deweloper zależy nam na tym, by klienci mieli wyłącznie pozytywne wspomnienia związane z przygotowaniem mieszkania do zamieszkania lub wynajęcia potencjalnym najemcom. W związku z tym przygotowaliśmy specjalną ofertę wykończenia pod klucz, w ramach której proponujemy uniwersalny projekt, zgodny z obowiązującymi trendami w branży wykończenia wnętrz. Dzięki tej opcji klient zyskuje:

  • gwarancję ceny – koszt usługi związanej z wykończeniem pod klucz jest ustalany już na etapie podpisywania umowy i nie zmienia się w trakcie realizacji inwestycji. Co więcej, usługi te wykonywane są na 8% stawce VAT;
  • gwarancję jakości – dbamy o utrzymanie wysokiego standardu realizowanych usług, potwierdzonego 24-miesięczną gwarancją dewelopera;
  • oszczędność czasu – dzięki naszemu wsparciu klient nie musi zajmować się poszukiwaniem fachowców, tworzeniem projektów i zakupem materiałów wykończeniowych;
  • swobodę w podejmowaniu decyzji – możemy zająć się zarówno wykończeniem ścian i podłóg, montażem mebli, drzwi oraz oświetlenia, jak i wprowadzeniem do wnętrz niepowtarzalnego klimatu dzięki odpowiedniemu doborowi dodatków.

Wykończenie pod klucz a współpraca z deweloperem

W Nowa Deweloper przygotowaliśmy pakiety wykończeń, w ramach których klienci mogą wybrać preferowane materiały. Jeśli jednak klient chciałby się wprowadzić, od zaraz, mamy też mieszkania gotowe, w pełni wykończone i umeblowane. Współpracując z deweloperem, kupujący zyskuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji usług, począwszy od wyboru wariantu wykończenia, aż jego realizację. Cały ten proces przebiega w kilku krokach:

1, Pierwsze spotkanie, podczas którego prezentowane są pakiety wykończenia wnętrz mieszkań.

2. Podjęcie decyzji o wyborze kolorów ścian, okładzin oraz mebli.

3. Przygotowanie wyceny prac wykończeniowych.

4. Podpisanie umowy z klientem.

5. Realizacja usług wykończenia wnętrz mieszkania.

6. Odbiór urządzonego mieszkania.

7. Wybór dodatkowych usług, np. dekoracja wnętrz oraz przygotowanie sesji fotograficznej pod dalszy wynajem nieruchomości.

 

Interesuje Cię opcja zakupu mieszkania z wykończeniem pod klucz? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy udzielą Ci szczegółowych informacji na temat oferty i zakresu poszczególnych pakietów wykończeniowych.