Budynek w tle

Sprzedawanie mieszkań wykończonych pod klucz

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Mieszkania wykończone pod klucz to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Jak wskazują eksperci RynkuPierwotnego.pl, udział takich mieszkań w ogólnej sprzedaży nieruchomości wynosi obecnie od kilku do 20% sprzedanych lokali i wciąż utrzymuje tendencję wzrostową. Dlaczego tak chętnie kupujemy mieszkania wykończone pod klucz i daje nam taka opcja?

Zdjęcie wnętrza w mieszkaniu wykończonym pod klucz na osiedlu Nowa Częstochowa

 

Mieszkania wykończone pod klucz już nie tylko dla bogatych

W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że zakup mieszkania wykończonego pod klucz to luksus, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie najzamożniejsi Polacy. Okazuje się jednak, że jest to również bardzo dobra opcja dla osób o nieco mniejszych możliwościach finansowych. Z myślą o nich tworzone są dziś lokale o niższym standardzie, w przypadku których pakiety oferują ograniczoną pulę materiałów do wyboru i stałą stawkę za wykończenie 1 m2 nieruchomości. Co skłania do wyboru takiej opcji? Powodów jest wiele, jednak zdecydowanie najważniejsze kwestie to:

  • gwarancja ceny po podpisaniu umowy, co w czasach szalejącej inflacji jest bardzo korzystnym rozwiązaniem;
  • terminowość wykonanych prac;
  • duży wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych;
  • gwarancja dewelopera (2 lata w przypadku nieruchomości w Nowa Deweloper);
  • możliwość szybszej przeprowadzki do mieszkania.

Pamiętajmy również o tym, że zakup mieszkania wykończonego pod klucz niekoniecznie jest droższą opcją w porównaniu do nieruchomości w stanie deweloperskim. Należy podkreślić, że decydując się na pakiet wykończenia pod klucz od dewelopera, płacimy za kompleksową usługę z 8% VAT – dla porównania samodzielny zakup materiałów wiąże się z dodatkowym obciążeniem w postaci 23% VAT. Co więcej, deweloper, który wykańcza duże ilości mieszkań, korzysta z rabatów na materiały i robociznę, ustalanych z producentami i firmami remontowymi. Dzięki temu jest on w stanie zaproponować klientowi docelowemu nie tylko sprawdzone rozwiązania, ale i atrakcyjne warunki cenowe.

Dlaczego tak chętnie wybieramy mieszkania wykończone pod klucz?

Jeżeli przyjrzymy się bliżej sytuacji na rynku nieruchomości w wielu krajach europejskich, to zauważymy, że mieszkania gotowe do zamieszkania już od dawna są tam standardem. Przykładem tego są m.in. kraje skandynawskie oraz Wielka Brytania, gdzie wręcz trudno byłoby nam znaleźć nową nieruchomość bez możliwości wykończenia jej przez dewelopera. Podobnie wygląda to w Niemczech i Czechach, gdzie niemal wszystkie nowe mieszkania są już w pełni wykończone, a część z nich jest nawet indywidualnie dopasowywana do potrzeb i upodobań określonych grup klientów.

W Polsce można powiedzieć, że trend ten dopiero raczkuje, jednak już teraz widzimy, że cieszy się on sporym zainteresowaniem wśród inwestorów, a przede wszystkim wśród właścicieli lokali komercyjnych oraz aparthoteli. Warto jednak zauważyć, że od pewnego czasu segment mieszkań wykończonych pod klucz w Polsce otwiera się również na klientów prywatnych, którzy kupując nową nieruchomość, nie chcą zaprzątać sobie głowy szukaniem fachowców i materiałów wykończeniowych, a także pilnować terminów realizacji prac remontowych.

Rosnąca popularność pakietów wykończeniowych to także efekt wysokich cen robocizny i materiałów wykończeniowych, a w wielu przypadkach też trudności z ich dostępnością. Osoby, które w ostatnim czasie zdecydowały się na wykończenie mieszkania na własną rękę, niejednokrotnie wskazują, że proces ten okupiony był wieloma trudnościami, łącznie z koniecznością poniesienia większych nakładów finansowych niż początkowo zakładali i zmiany planów, np. wyboru płytek w takim wzorze, który był na ten czas dostępny.

Mieszkania wykończone pod klucz w Nowa Deweloper – z nami urządzisz swoje wymarzone M

W Nowa Deweloper wciąż staramy się otwierać na nowe możliwości i proponować klientom takie rozwiązania, dzięki którym nie będą musieli tracić czasu na poszukiwanie fachowców, projektowanie wnętrz i zakup materiałów wykończeniowych. W naszej ofercie można znaleźć:

  • mieszkania już wykończone, które są w pełni umeblowane i gotowe do zamieszkania;
  • pakiet usługi wykończenia pod klucz, która może obejmować również umeblowanie nieruchomości.

Dbamy o to, by nieruchomości, do których przeprowadzają się nasi klienci, były wykończone przy użyciu materiałów najwyższej jakości, pochodzących od znanych i sprawdzonych marek, takich jak Cersanit, Swiss Krono oraz Tubądzin. Wierzymy, że korzystając z tak solidnych i sprawdzonych materiałów, będziemy w stanie realizować inwestycje w pełni dostosowane do wysokich oczekiwań klientów.