Budynek w tle

O zaletach mieszkań deweloperskich

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Mieszkania, które są kupowane bezpośrednio od dewelopera, czyli mieszkania z rynku pierwotnego, cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Nowe osiedla mieszkaniowe kuszą ich swoją harmonią, bezpieczeństwem, zastosowaniem nowoczesnych  technik budowlanych oraz dużą estetyką wykonania. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawiamy 5 najważniejszych zalet mieszkań od dewelopera.

Mieszkanie od dewelopera wiąże się z mniejszymi obciążeniami podatkowymi

Pierwszą bardzo ważną zaletą decyzji o kupnie mieszkania od dewelopera są znacznie niższe koszty całej inwestycji. Wpływ na nie ma nie tylko zazwyczaj niższa cena nieruchomości, która jest związana z tym, że kupuje się mieszkanie w stanie deweloperskim, czyli do samodzielnego wykończenia, ale również ze zwianymi z całą inwestycją kosztami podatkowymi. W odróżnieniu od transakcji kupna mieszkania zna rynku wtórnym, w przypadku mieszkań od dewelopera jest się zwolnionym z podatku od czynności cywilnoprawnych. Kwota ta jest dość wysoka i wynosi aż 2% wartości transakcji. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, zamiast mieszkania z drugiej ręki, często można więc oszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych!

Mieszkania objęte okresem gwarancji

Ważną zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest też fakt, że przez co najmniej 2-3 lata ich użytkowania, będą one objęte okresem rękojmi lub/i gwarancji dewelopera. Oznacza to, że jeżeli w okresie rękojmi zaczną nam np. pękać ściany lub zauważymy jakieś inne usterki, które nie wynikają z niewłaściwej eksploatacji nieruchomości, ma się prawo żądać od dewelopera i firmy, która zajmowała się realizacją całej inwestycji,  ich niezwłocznej naprawy. Dzięki temu nie tylko ma się gwarancje szybkich napraw wszystkich wykrytych przez siebie wad konstrukcyjnych, ale również braku ponoszenia ich kosztów. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego tak naprawdę nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że wszystko jest w nich w porządku i że nagle nie spadną na nas większe koszty napraw.

Lepiej zaprojektowane przestrzenie wspólne

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe i znajdujące się na nich mieszkania są też cenione przez klientów ze względu na lepiej zaprojektowaną i posiadającą znacznie więcej przydatnych elementów przestrzenie wspólne. Na nowych osiedlach mieszkaniowych zawsze znajdują się np. place zabaw dla dzieci. Zawsze są też przewidziane miejsca parkingowe dla mieszkańców. Na starych osiedlach nie było takiego komfortu.

Możliwość samodzielnego wykończenia nowego mieszkania

Rzeczą, którą szczególnie ceni wielu klientów jest fakt, że kupując mieszkanie w stanie deweloperskim mają możliwość ich wykończenia w taki sposób, jaki będzie im najbardziej odpowiadał. Niestety kupując mieszkanie z drugiej ręki, w którym wcześniej już ktoś mieszkał, raczej nie ma się takiej szansy, ponieważ trzeba by najpierw zniszczyć wszystkie elementy wykończenia, które zostały w nim zastosowane przez wcześniejszego właściciela. To wiązałoby się nie tylko z większą ilością czasu na remont, ale też ze znacznie wyższymi kosztami. Wykończone nowe mieszkanie od dewelopera można za to wykończyć dokładnie tak, jak się chce!

Zastosowanie w trakcie budowy nowoczesnych technologii i lepszych materiałów

Bardzo dużym atutem nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i znajdujących się w nich mieszkań od dewelopera jest też zastosowanie podczas ich tworzenia nowoczesnych technologii budowlanych oraz lepszych materiałów niż to było jeszcze np. w latach 80. czy 90. W nowym mieszkaniu od dewelopera na pewno jest zastosowana bardzo dobra izolacja i nowoczesne instalacje. Same budynki są też zbudowane z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Firmom deweloperskim zależy po prostu na tym, żeby ich oferty bardzo dobrze się prezentowały w porównaniu z ofertami konkurencji!