Budynek w tle

Na przykładzie Nowej Częstochowy – inwestycja deweloperska krok po kroku

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Wpływ na to, czy prowadzona inwestycja deweloperska przebiega prawidłowo i terminowo mają nie tylko środki finansowe, jakimi dysponuje firma deweloperska, ale również posiadane przez nią umiejętności i opracowane przez lata procedury działania. W dzisiejszym wpisie na blogu Nowa Deweloper opisujemy krok po kroku przebieg każdej inwestycji deweloperskiej, na przykładzie realizowanej przez nas inwestycji nowa Częstochowa.

Podstawowe informacje na temat inwestycji Nowa Częstochowa

Tworzone przez nas osiedle Nowa Częstochowa powstaje w rejonie ulic Okulickiego i Poleskiej w dzielnicy Parkitka. Takie miejsce inwestycji gwarantuje jej przyszłym mieszkańcom sprawny dojazd nie tylko do centrum, ale i do wszystkich innych rejonów Częstochowy. W tej części miasta mieszkańcy mają łatwy dostęp do licznych obiektów handlowych, obiektów rekreacyjnych (w tym do aqua parku) oraz do cieszących się dużą popularnością terenów zielonych i do najważniejszych węzłów komunikacyjnych. W pobliżu osiedla Nowa Częstochowa znajdują się też liczne szkoły i przedszkola, co na pewno będzie miało duże znaczenie dla osób, które są na etapie wychowywania dzieci. Jak krok po kroku przebiega realizacja inwestycji deweloperskiej?

Etap 1. Wybór odpowiedniej lokalizacji do spełnienia potrzeb mieszkańców

Pierwszym etapem inwestycji deweloperskiej jest zawsze poszukiwanie odpowiedniej działki. W budownictwie mieszkaniowym istotne jest przede wszystkim to, żeby wybrać lokalizację, która będzie w stanie się spodobać potencjalnym klientom. Szukając terenów pod inwestycję deweloperską, trzeba więc dokonać analizy i określić, jakie będą największe korzyści ze stworzenia w danym miejscu np. osiedla mieszkaniowego.

W przypadku Nowa Częstochowa nie mieliśmy wątpliwości, że wybrana lokalizacja jest w stanie spełnić wszystkie najważniejsze  wymagania potencjalnych klientów.

Etap 2. Projektowanie inwestycji

Mając już wykupione tereny pod inwestycję teraz należy stworzyć odpowiedni projekt całego osiedla mieszkaniowego oraz znajdujących się w tworzonych blokach mieszkań. Prace na tym etapie rozpoczynają się od wybrania odpowiedniej firmy projektowej, której zostaną przekazane oczekiwania inwestora. Mogą one dotyczyć m.in. tego, jakie udogodnienia mają się znaleźć na tworzonym osiedlu mieszkaniowym oraz jakie mieszkania inwestor chciałby mieć dostępne do sprzedaży.

Projekt osiedla powinien jak najlepiej wykorzystywać dostępny teren i spełniać wszystkie wymogi nie tylko ze strony inwestora, ale również pod względem miejscowego planu zagospodarowania. Po stworzeniu projektów trzeba jeszcze wystąpić do urzędu o uzyskanie pozwolenia na budowę.

Etap 3. Kontraktowanie wykonawców

Po stworzeniu projektów teraz należy zakontraktować ich wykonawców. Nasza firma deweloperska ma stałą grupę firm, które zajmują się w naszym imieniu realizacją inwestycji. To na pewno zwiększa zaufanie i wpływa na terminowość prowadzonych prac.

Etap 4. Marketing i sprzedaż nieruchomości oraz realizacja inwestycji, czyli budowa

Ten etap inwestycji tak naprawdę rozpoczyna się jeszcze w trakcie projektowania inwestycji. Po rozpoczęciu budowy można też już rozpocząć sprzedaż mieszkań w stanie deweloperskim. Celem firm deweloperskich jest zawsze sprzedaż wszystkich dostępnych mieszkań przed zakończeniem całej inwestycji.