Budynek w tle

Mieszkanie Sosnowiec – Środula, Pogoń czy inne dzielnice?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Sosnowiecki rynek nieruchomości ma wiele do zaoferowania, a do tego charakteryzuje się bardzo konkurencyjnymi cenami na tle innych śląskich miejscowości. W jakiej dzielnicy warto kupić mieszkanie w Sosnowcu – Środuli, Pogoni, a może jeszcze gdzieś indziej?

Mieszkanie Sosnowiec
 Wizualizacja osiedla Nowy Sosnowiec

 

Mieszkanie Sosnowiec – dlaczego warto tu zamieszkać?

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, Sosnowiec jest największym miastem Zagłębia Dąbrowskiego, stanowiącym ważny ośrodek usługowy, kulturalny, gospodarczy, a nawet uniwersytecki. Miejscowość ta położona jest nad trzema rzekami – Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą, które dostarczają mu niezwykłych walorów przyrodniczych i stwarzają wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Co ciekawe, chociaż geograficznie Sosnowiec należy do Śląska, to mimo wszystko nie jest typowo śląskim miastem, a jedynie częścią Zagłębia Dąbrowskiego. Od wielu lat stanowi to źródło wielu żartów, stereotypów, a często wręcz zażartej rywalizacji z mieszkańcami Katowic.

Z roku na rok Sosnowiec zyskuje jednak na coraz większej popularności, co wynika w dużej mierze z dynamicznie rozwijającej się infrastruktury miejskiej, bliskości innych większych miast (np. Katowice i Dąbrowa Górnicza), jak również rosnącej liczby inwestycji w obszarze rewitalizacji miasta. Przykładem tego jest m.in. stworzenie zagłębiowskiej Mediateki i placu zabaw na Górce Środulskiej, krytej pływalni w Zagórzu, a także sieci ścieżek rowerowych i nowej linii tramwajowej. To zaledwie część z najnowszych inwestycji, które mają na celu przyciągać do Sosnowca nie tylko nowych mieszkańców, ale także inwestorów i duże zakłady produkcyjne, które chętnie lokują tu siedziby swoich firm.

Mieszkanie w Sosnowcu – która dzielnica jest najlepsza na inwestycję?

Sosnowiec jest miastem wyróżniającym się ogromną różnorodnością. Jest to związane z tym, że powstało ono w 1902 roku w wyniku połączenia wielu osad: Kuźnicy, Starego Sosnowca, Sielca, Ostrej Górki, Radochy, Środulki i Pogoni. Z czasem do obszaru Sosnowca dołączyły kolejne osady, takie jak Dębowa Góra, Konstantynów, Milowice, Modrzejów, Pekin oraz Środula. Dziś tworzą one dzielnice Sosnowca, które, jak w każdym innym większym mieście, dzielą się na te bardziej popularne wśród mieszkańców, a także te o niechlubnej historii.

W której z dzielnic Sosnowca warto zamieszkać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od preferencji danej osoby. Sosnowiczanie największą sympatią darzą takie dzielnice jak Środula, Pogoń oraz Zagórze. Warto również wspomnieć o mieszkaniach znajdujących się w Centrum, zapewniających bardzo dobry dostęp do licznych punktów usługowych, ośrodków rekreacyjnych oraz terenów zielonych. Pogoń, która również znajduje się w centralnej części Sosnowca, cieszy się natomiast dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy mają stąd dogodny dojazd na uczelnie.

Młode osoby, jak również rodziny z dziećmi powinny z kolei rozważyć inwestycję w mieszkanie w Sosnowcu Środula. Jest to spokojna, bezpieczna dzielnica położona blisko centrum i z bardzo dobrym dojazdem do Katowic. Tamtejsi mieszkańcy bardzo cenią sobie bogatą infrastrukturę, pełne zaplecze usługowe oraz dostęp do wielu placówek edukacyjnych.

Nowy Sosnowiec – zamieszkaj w Zagórzu i ciesz się bliskim kontaktem z naturą

Zagórze to kolejna dzielnica, która zasługuje na uwagę osób planujących przeprowadzkę to Sosnowca. Znakomita lokalizacja zapewniająca bardzo dobre skomunikowanie z centrum miasta, bliski kontakt z naturą i dostęp do licznych terenów zielonych to tylko część z wielu korzyści wynikających z wyboru mieszkania w Sosnowcu Zagórze. Dzielnica ta znajduje się w pobliżu Parku Kępa z tężnią solankową, Lasku Bolońskiego oraz najważniejszych punktów usługowych, takich jak sklepy, markety, drogerie, hala sportowa, przedszkola oraz szkoły.

Właśnie w tak atrakcyjnym miejscu powstaje nowa inwestycja naszej firmy Nowa Deweloper – osiedle Nowy Sosnowiec, położone przy ulicy Braci Mieroszewskich. Jest to kompleks niskich budynków mieszkalnych tworzących kameralną, rodzinną przestrzeń do życia dla osób, które chcą cieszyć się intymnością i możliwością ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku.

 

Wszystkie osoby zainteresowane wyborem mieszkania w Sosnowcu Zagórze zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat inwestycji Nowy Sosnowiec.