Budynek w tle

Mieszkanie jako przedmiot inwestycji

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Kupno mieszkania zwykle kojarzy się z poszukiwaniem idealnego lokum do zamieszkania samodzielnie bądź z rodziną. Jednak nieruchomości można traktować również jako inwestycję. To niewątpliwie jeden z bezpieczniejszych sposobów na ulokowanie oszczędności. Czy na nowym mieszkaniu w Sosnowcu lub Dąbrowie Górniczej można zarobić? Jak to zrobić? Co warto wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości?

Jakie są sposoby inwestowania w nieruchomości? 

Z uwagi na kryzys gospodarczy nie warto przechowywać wszystkich oszczędności na koncie bankowym. Złotówka traci na wartości, więc dobrą praktyką jest zainteresowanie się inwestycjami. Jednym z bezpieczniejszych sposobów ulokowania dodatkowych pieniędzy jest kupno nieruchomości. Zastanawiając się nad tym, czy zakup nowego mieszkania w Dąbrowie Górniczej albo w Sosnowcu to dobry pomysł, należy zastanowić się, jaki będzie cel takiej decyzji. Jednym z częstszych rozwiązań jest kupno nieruchomości pod wynajem. W takim przypadku jest to inwestycja długoterminowa. Wówczas inwestor może liczyć na comiesięczny przypływ gotówki.

Niektórzy decydują się na kupno mieszkania na kredyt, który następnie spłacają z wynajmu. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest nawiązanie umowy z lokatorami na dłuższy czas. W zależności od preferencji i dostępnego budżetu można zdecydować się na najem kawalerki dla singla lub pary albo zainwestować w większą nieruchomość i wynająć ją rodzinie bądź grupie studentów. Niektórzy również decydują się na to, aby taniej kupić i drożej sprzedać lokal. Rosnące ceny nieruchomości i materiałów wykończeniowych sprawiają, że inwestor może być niemal pewny zysku.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości? 

Osoby, które dysponują większymi ilościami gotówki, nierzadko zastanawiają się, gdzie najlepiej ulokować te pieniądze. Możemy wymienić co najmniej kilka powodów, dla których nieruchomości są dobrym pomysłem. Przede wszystkim to niski poziom ryzyka – na przestrzeni kilkudziesięciu lat obserwujemy stabilny wzrost cen mieszkań, dzięki czemu potencjalna sprzedaż prawdopodobnie odbędzie się z korzyścią.

O tym, dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na osiedlu Nowa Częstochowa Grabówka czy w innej atrakcyjnej dzielnicy, można by długo mówić. Inwestycja w nieruchomości to przede wszystkim zabezpieczenie kapitału, zwłaszcza w obecnych trudnych czasach. Mieszkania są przedmiotami fizycznymi, a nie wirtualnymi, więc są bezpieczniejsze. Ponadto to niemal zerowe ryzyko całkowitej utracie kapitału. Warto jednak pamiętać, aby ubezpieczyć lokal na wypadek zniszczeń.