Budynek w tle

Mieszkanie Częstochowa – Olx, Otodom czy strona dewelopera?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku nieruchomości oraz rozwój technologii i narzędzi marketingowych sprawiają, że inwestorzy wciąż poszukują nowych sposobów na dotarcie do klientów planujących zakup nieruchomości. Co ciekawe, dziś o ich sukcesie decyduje już nie tylko doświadczenie, ale także kreatywność i umiejętność zainteresowania klienta swoją ofertą. I chociaż jeszcze kilkanaście lat temu o nowych inwestycjach mieszkaniowych dowiadywaliśmy się głównie z banerów i plakatów znajdujących się w mieście, to dziś zdecydowanie króluje pod tym względem Internet. OLX, Otodom czy strona dewelopera – gdzie najlepiej szukać nowego mieszkania w Częstochowie?

Wizualizacja osiedla Nowa Częstochowa z lotu ptaka

 

Rola portali ogłoszeniowych w działaniach marketingowych firm deweloperskich

Marketing deweloperski jest skomplikowanym procesem, którego celem jest przybliżenie oferty dewelopera potencjalnym klientom, a także budowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach odbiorców. Obecnie w tego rodzaju przedsięwzięciu deweloperzy starają się stosować różne narzędzia promocyjne, które mają im pomóc w sprzedaży inwestycji mieszkaniowych, m.in. w Częstochowie.

Już od dłuższego czasu niezwykle istotnym elementem strategii sprzedażowej wielu deweloperów są portale ogłoszeniowe, które nie tylko pomagają im dotrzeć z ofertą do określonej grupy klientów, ale także stanowią element kampanii reklamowych inwestorów. Dzięki nim mogą oni zbierać dane o konkretnej osobie, która jest zainteresowana zakupem określonego typu mieszkania w Częstochowie, a następnie wyświetlać jej spersonalizowane reklamy.

Jakie miejsca są najczęściej wybierane do umieszczania ofert mieszkań w Częstochowie i wielu innych miastach w Polsce? Niekwestionowanym liderem pod tym względem jest portal Otodom, który od kilku lat jest najpopularniejszym serwisem z nieruchomościami w Polsce. W czołówce znajdują się również takie portale jak Nieruchomosci-online.pl, Gratka.pl, Morizon.pl oraz serwisy skupiające się na sprzedaży produktów z różnych kategorii, np. OLX. Każdy z nich ma przygotowaną swoją ofertę, która uzupełnia działania firm deweloperskich. Pozostaje jednak pytanie – z którego portalu potencjalny klient powinien skorzystać, by móc jak najszybciej odszukać wymarzoną nieruchomość?

Otodom czy OLX – gdzie szukać mieszkań w Częstochowie?

Według raportu PBI Gemius tylko we wrześniu 2020 roku serwis Otodom odwiedziło ponad 4 miliony realnych użytkowników. Co więcej, portal ten aktywnie współpracował wówczas z 975 firmami deweloperskimi. W ofercie serwisu Otodom znaleźć można oferty domów i mieszkań na sprzedaż, jak również ogłoszenia dotyczące sprzedaży działek, nieruchomości komercyjnych oraz innych inwestycji z całego kraju. Dużym udogodnieniem jest tu także fakt, że portal dysponuje ogłoszeniami zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Jest to bardzo ważna informacja z perspektywy osoby poszukującej nieruchomości, która nie ma jeszcze do końca sprecyzowanych oczekiwań co do jej typu.

Pamiętajmy, że serwis Otodom jest częścią grupy OLX – międzynarodowej firmy, która od lat specjalizuje się w ogłoszeniach dotyczących sprzedaży przedmiotów z różnych kategorii, w tym m.in. nieruchomości. Strona ta również jest często wybierana przez deweloperów, którzy umieszczają na niej swoje oferty mieszkań w Częstochowie. Klienci mogą tu z łatwością wyszukiwać pożądane nieruchomości i filtrować je ze względu na wiele różnych parametrów, w tym m.in. typ nieruchomości, metraż, liczbę pokoi oraz lokalizację. Niestety, zarówno na Otodom, jak i na OLX jesteśmy zasypani dużą ilością różnych ofert, w związku z czym znalezienie tej odpowiedniej może okazać się tu mocno utrudnione.

Mieszkania Częstochowa na stronie internetowej dewelopera

Okazuje się, że serwisy ogłoszeniowe to wciąż niejedyne miejsca w Internecie, w których możemy szukać nowych mieszkań w Częstochowie. Osoby, które wiedzą, w jakiej lokalizacji chcą zamieszkać, powinny zainteresować się ofertą deweloperów dostępną bezpośrednio na ich stronie internetowej. Do wyboru mają tam nieruchomości o zróżnicowanym metrażu oraz liczbie pomieszczeń, a także z możliwością wyboru standardu wykończenia. Warto również wspomnieć, że w przeciwieństwie do ofert nieruchomości dostępnych na portalach ogłoszeniowych deweloperzy często umożliwiają swoim klientom wprowadzanie zmian aranżacyjnych w wybranej przez nich nieruchomości.

Planujesz zakup nowego mieszkania w Częstochowie? Poznaj bliżej nasze inwestycje Nowa Częstochowa oraz Nowa Częstochowa Małopolska!