Budynek w tle

Mieszkania na sprzedaż Częstochowa Tysiąclecie i inne dzielnice

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Mieszkania na sprzedaż w Częstochowie od wielu lat cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród osób, które pochodzą z tego miasta, jak i tych spoza Częstochowy, które dopiero planują się w niej osiedlić. Doskonała lokalizacja, atrakcyjny rynek pracy (pamiętajmy, że wiele terenów inwestycyjnych w Częstochowie należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), jak również bardzo dobre warunki życia sprawiają, że coraz więcej osób szuka tu wymarzonego M. Czy warto decydować się na mieszkania na sprzedaż w Częstochowie Tysiąclecie i jakie inne dzielnice powinny jeszcze przykuć naszą uwagę?

Wizualizacja osiedla Nowa Częstochowa

 

Mieszkania na sprzedaż Częstochowa Tysiąclecie – uczelnie, wieżowce i obiekty sportowe

Częstochowa Tysiąclecie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych terenów Częstochowy, położonym na północ od centrum miasta. Dzielnica, która początkowo nazywana była Zawadami (od nazwiska Karola Zawady, właściciela podmiejskich ogrodów i pól), istnieje tak naprawdę od 1958 roku, kiedy to rozpoczęto jej zabudowę. Od 1960 roku nosi już obecną nazwę i chociaż początkowo dzielnica ta stanowiła przede wszystkim główną arterię komunikacyjną łączącą Tysiąclecie z Rakowem, to dziś Tysiąclecie kojarzy się głównie z uczelniami, miasteczkiem akademickim, słynnym „mrówkowcem” i wieloma innymi wieżowcami, a także z licznymi obiektami sportowymi, np. stadionem lekkoatletycznym i Parkiem Wodnym Częstochowa.

Tysiąclecie jest również regionem atrakcyjnym pod względem rynku nieruchomości. Na życie w pobliżu centrum Częstochowy decydują się przede wszystkim młodzi ludzie, którym nie przeszkadza hałas dobiegający z torowisk tramwajowych oraz wyższa cena mieszkań w porównaniu do tych na obrzeżach miasta. Tym, na co zwracają natomiast szczególną uwagę, jest znakomity dostęp do wysoko rozwiniętej infrastruktury miejskiej, w tym do lokali usługowych, przystanków komunikacji miejskiej i placówek edukacyjnych.

Mieszkania Częstochowa Parkitka, a może inne dzielnice? Gdzie warto zamieszkać?

Jeżeli spojrzymy na mapę Częstochowy, nieco dalej na zachód od Tysiąclecia znajdziemy częstochowską Parkitkę, przez wielu uważaną za najatrakcyjniejszą dzielnicę tego miasta. Z czego to wynika? Jest to w dużej mierze zasługa świetnej infrastruktury miejskiej, zapewniającej dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, placówek miejskich i medycznych (m.in. szpital miejski) oraz bardzo dobrego skomunikowania z centrum miasta, co jest ważną informacją dla osób dojeżdżających tam do pracy lub na uczelnię.

Z drugiej strony mieszkania na sprzedaż w Częstochowie Parkitka położone są w niewielkiej odległości od pięknych terenów zielonych, takich jak Aleja Brzozowa i Park Lisiniec, gdzie czeka na nas mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych. Dzięki temu nawet mieszkając blisko centrum dużego miasta (Częstochowa zajmuje 13 miejsce w rankingu największych miast w Polsce), możemy zaczerpnąć świeżego powietrza i spędzić aktywnie czas na łonie natury.

Wiemy już, że Tysiąclecie i Parkitka to dwie dzielnice, które zasługują na większą uwagę wśród osób, które planują zakup mieszkania w Częstochowie. A co z pozostałymi? Okazuje się, że każda z nich kryje w sobie coś wyjątkowego, co może skraść nasze serca. Podczas gdy wysunięte na północ Wyczerpy-Aniołów pozwalają nam poczuć klimat prawdziwego lasu w mieście, ze względu na pobliski Las Aniołowski, to oddalony na południe Wrzosowiak jest idealnym miejscem do życia dla osób, które szukają własnego miejsca w spokojnej i cichej okolicy, z dala od zgiełku miasta.

Pamiętajmy również, że w zależności od lokalizacji ceny mieszkań w Częstochowie również mogą być nieco inne. Przyjmuje się, że najdrożej jest w dzielnicy Parkitka, gdzie średnie ceny nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym przekraczają nawet 9 000 zł/m2. Jeżeli chodzi o Tysiąclecie, Wrzosowiak i Raków, czyli tereny, gdzie wciąż dostępnych jest najwięcej ofert dotyczących nieruchomości, za mieszkanie zapłacimy powyżej 5 000 zł/m2 na rynku wtórnym. Warto uwzględnić tę kwestię już na etapie poszukiwań mieszkania na sprzedaż w Częstochowie Tysiąclecie i innych dzielnicach, by móc dokonać właściwego wyboru.

 

Interesuje Cię zakup mieszkania w Częstochowie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi inwestycjami w prestiżowej dzielnicy Parkitka: Nowa Częstochowa i Nowa Częstochowa Małopolska.