Budynek w tle

Mieszkania na sprzedaż Częstochowa – porównanie inwestycji

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Częstochowa jest miastem zamieszkiwanym przez około 220 tysięcy osób, oferującym swoim mieszkańcom bogatą bazę gruntów i obiektów mieszkalnych, jak również mieszkań na sprzedaż oraz wynajem. Warto również dodać, że Częstochowa przechodzi obecnie fazę dynamicznego wzrostu na rynku nieruchomości, co widać głównie na przykładzie zwiększonej liczby nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych. Wśród nich znaleźć można m.in. inwestycje naszej firmy deweloperskiej Nowa Deweloper. Czym charakteryzują się te realizacje?

Wizualizacja wnętrza w jednym z mieszkań na osiedlu Nowa Częstochowa

 

Osiedle Nowa Częstochowa – funkcjonalna architektura i dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej

Pierwszą naszą propozycją jest osiedle Nowa Częstochowa, położone w jednej z najpopularniejszych dzielnic Częstochowy – na Parkitce, w pobliżu ulicy Okulickiego i Poleskiej. Jest to dogodna lokalizacja zwłaszcza w kontekście dojazdu do centrum, jak również do pozostałych części miasta. Co ważne, Parkitka jest rejonem oferującym łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych punktów usługowych, w tym m.in. obiektów handlowych (markety znanych sieci handlowych, market budowlany, sklepy ze sprzętem RTV i AGD, sklepy odzieżowe, księgarnie), przychodni, aqua parku, szkół, przedszkoli, a także do kluczowych węzłów komunikacyjnych.

Tym, co zachęca nowych mieszkańców do przeprowadzki na osiedle Nowa Częstochowa, jest też otoczenie zielenią i bliskość takich miejsc jak np. Aleja Brzozowa oraz Park Lisiniec. Nie bez znaczenia jest tu także funkcjonalna architektura osiedla, która została opracowana w taki sposób, by zapewnić mieszkańcom ciszę i możliwość wypoczynku. W związku z tym wszystkie mieszkania wyposażone zostały w duży balkon lub ogródek (przynależny do nieruchomości na parterze). Na terenie osiedla wydzielono również duży plac zabaw dla dzieci, rowerownie, wózkownie oraz liczne tereny zielone (około 1 200 drzew i krzewów). Na dachach budynków znajdują się z kolei przestronne tarasy widokowe – część z nich jest prywatna, jednak pozostała część pozostaje ogólnodostępna.

Wśród pozostałych udogodnień na osiedlu Nowa Częstochowa wymienić należy instalacje fotowoltaiczne zamontowane na każdym budynku w celu obniżenia kosztów utrzymania części wspólnych (pozwala to na pokrycie nawet do 70% kosztów), monitoring osiedla oraz dwupoziomowe parkingi podziemne.

Nowa Częstochowa Małopolska – kameralna inwestycja w urokliwej okolicy

Dla osób, które pokochały dzielnicę Parkitka ze względu na rozwiniętą infrastrukturę miejską i możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, mamy świetną informację. Obecnie w przedsprzedaży dostępne są również mieszkania należące do inwestycji Nowa Częstochowa Małopolska, położone w zielonej okolicy, niedaleko Alei Brzozowej.

Czym wyróżnia się ta inwestycja? Na początek warto wspomnieć, że jest to zamknięte i monitorowane osiedle niskich budynków wielorodzinnych, które zapewnia ciszę i niezależność. Co ważne, teren osiedla będzie zagospodarowany w taki sposób, by mieszkańcy mogli spędzać przyjemny czas na powietrzu, podczas wypoczynku na ławce lub leżaku. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, które są łatwe w aranżacji i posiadają duży balkon (nawet do 36% powierzchni mieszkania) lub ogródek (nieruchomości na parterze nawet do 125 m2).

Duży nacisk położony został tu również na wykończenie budynków, czego dowodem jest m.in. elewacja z elementami elewacji wentylowanej, ogrzewanie podłogowe (w standardzie w każdym mieszkaniu) oraz wysokiej klasy okna energooszczędne o współczynniku przenikalności cieplnej na poziomie 0,9 W/m2K. Zwłaszcza ten ostatni aspekt zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ tego typu okna stanowią dziś wyznacznik nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i zapewniają minimalizację strat ciepła z wnętrza budynku.

Domy szeregowe Nowa Częstochowa Grabówka – alternatywa dla osób, które marzą o przestronnym domu z ogrodem

Nowa, postpandemiczna rzeczywistość sprawiła, że coraz więcej osób rezygnuje dziś z życia w niedużym mieszkaniu w centrum miasta i zamiast tego decyduje się na zakup domu z ogrodem. Takie rozwiązanie zapewnia im większy komfort m.in. podczas pracy zdalnej, a także daje możliwość spędzania wolnego czasu we własnym ogrodzie. W związku z tym w Nowa Deweloper przygotowaliśmy specjalną ofertę dla naszych klientów z Częstochowy.

Nowa Częstochowa Grabówka to osiedle 15 domów w zabudowie szeregowej, znajdujące się przy ulicy Krzemiennej, w dzielnicy Grabówka. Jest to bardzo korzystna lokalizacja ze względu na bliskość przystanków autobusowych oraz rozwiniętą ofertę handlowo-usługową i edukacyjną. Co więcej, domy są dwukondygnacyjne i posiadają garaż (na poziomie parteru), przestronny ogródek do własnego zagospodarowania oraz dodatkową przestrzeń na parkowanie samochodu przed budynkiem.

Do dyspozycji mieszkańców pozostają również takie udogodnienia jak np. gazowe ogrzewanie podłogowe (w standardzie) z recyrkulacją wody i zasobnikiem na wodę, wyposażenie kotłowni z piecem i zasobnikiem oraz energooszczędne okna o wysokim współczynniku przenikania ciepła, w tym okno przesuwne w salonie.

Zaciekawiła Cię nasza oferta mieszkań na sprzedaż w Częstochowie? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy udzielą Ci szczegółowych informacji na ich temat.