Budynek w tle

Jakie są zalety nowych mieszkań?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Nowe mieszkanie – nowe możliwości. To hasło doskonale oddaje klimat, w jakim klienci decydują się na dokonanie inwestycji i kupienie mieszkania. Najczęściej wybieranym rodzajem nieruchomości są całkowicie nowe mieszkania z rynku pierwotnego. Klienci, kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, mają możliwość ich wykończenia w taki sposób, żeby spełniały wszystkie ich wymagania. To jednak niejedyna istotna zaleta nowych mieszkań. W dzisiejszym wpisie na blogu opisujemy, dlaczego warto jest kupować nowe mieszkania od dewelopera.

Atrakcyjne ceny mieszkań na rynku pierwotnym

Ceny nowych mieszkań na rynku pierwotnym zazwyczaj są na podobnym poziomie jak ceny mieszkań z rynku wtórnego. Różnice są raczej niewielkie i bardziej na korzyść cen nowych mieszkań, zwłaszcza w przypadku osiedli mieszkaniowych, które cały czas są w trakcie realizacji. Zastanawiając się jednak nad tym, którą nieruchomość lepiej jest kupić, trzeba wziąć pod uwagę to, że kupując mieszkanie od osoby, która wcześniej już w nim mieszkała, trzeba się liczyć z tym, że już po wprowadzeniu będą się pojawiały jakieś problemy związane z dodatkowymi kosztami. Najczęściej klienci, którzy kupują mieszkania na rynku wtórnym po pewnym czasie odkrywają, że aby móc sobie zapewnić jak najwięcej komfortu w nowym miejscu zamieszkania, konieczna będzie najpierw wymiana wszystkich okien. Częstym problemem może być też wymiana instalacji elektrycznej czy wodociągowej, wymiana grzejników lub po prostu konieczność przeprowadzenia kompleksowego remontu.

W nowym mieszkaniu w stanie deweloperskim też przed wprowadzeniem oczywiście też trzeba będzie przeprowadzić prace remontowe, a dokładniej prace wykończeniowe mieszkania, ale w tym przypadku dokładnie wiemy, czego możemy się spodziewać po kupionym mieszkaniu i w trakcie jego wykończenia nie powinniśmy się natknąć na żadne nieprzyjemne niespodzianki.

Szczegółowe plany całego mieszkania

Decydując się na kupno nowego mieszkania od dewelopera nie kupujemy kota w worku, tylko mamy najpierw możliwość dokładnego zapoznania się z otrzymanymi w jego biurze planami nieruchomości. Co więcej, jeżeli cała inwestycja jest jeszcze w trakcie realizacji, przed odbiorem kluczy można zgłosić deweloperowi chęć dokonania modyfikacji planu, czyli np. wyburzenia lub dostawienia ściany, zwiększenia ilości gniazdek elektrycznych czy zmiany miejsca oświetlenia górnego.

Liczne udogodnienia na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych

Kupując mieszkanie na nowym osiedlu mieszkaniowym zyskuje się także dostęp do wielu udogodnień, których nie miało się wcześniej w starym budownictwie. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe są zaprojektowane w taki sposób, żeby spełniały wszystkie wymagania swoich mieszkańców. Na nowym osiedlu dzieci mogą korzystać z atrakcyjnych placów zabaw, z kolei rodzice mają do dyspozycji swoje miejsca parkingowe, i wygodne komórki lokatorskie. Zazwyczaj też na osiedlach znajduje się dużo zieleni, którą opiekują się zatrudnione firmy ogrodnicze. Nad całością czuwają z kolei firmy ochroniarskie, które monitorując cały teren osiedla są w stanie wykryć wszystkie zagrożenia.

Możliwość stworzenia mieszkania idealnie odpowiadającego swoim potrzebom

Nowe mieszkanie to dla wielu osób jednak przede wszystkim możliwość stworzenia takiej przestrzeni, w której będzie im najwygodniej mieszkać. Odbierając mieszkanie w stanie deweloperskim ma się możliwość wprowadzenia w nim w zasadzie dowolnych zmian, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądało tak, jak tego chcemy. Taka możliwość jest naprawdę trudna do przecenienia!