Budynek w tle

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Decyzja o kupnie własnego mieszkania jest jedną z najważniejszych w dorosłym życiu. Szczególne znaczenie decyzja ta ma w przypadku pierwszego mieszkania. Młodzi ludzie, którzy szukają dla siebie idealnej nieruchomości oczekują, że wybrane teraz mieszkanie stanie się ich domem na wiele lat. Podstawowym kryterium wyboru jest decyzja, czy woli się kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy mieszkanie z rynku pierwotnego? My jako jedna z najbardziej cenionych firm deweloperskich w Zagłębiu Dąbrowskim zajmujemy się sprzedażą mieszkań z rynku pierwotnego. Dlaczego warto jest w takie mieszkania inwestować?

Znacznie lepszy standard budynków i osiedli na rynku pierwotnym

Kupienie mieszkania to zawsze poważna inwestycja, do której potrzebna jest duża ilość pieniędzy lub zaciągnięcie wieloletniego kredytu hipotecznego. Nic dziwnego, że większość osób stojąc przed zakupem własnego mieszkania stara się wybrać taką nieruchomość, która będzie się charakteryzowała wysoką jakością wykonania i będzie im zapewniała możliwie najlepsze warunki do mieszkania. Jest to pierwszy z powodów, dlaczego zainwestowanie w kupno mieszkania z rynku pierwotnego jest tak dobrym rozwiązaniem. W obecnie budowanych blokach mieszkalnych wykorzystuje się bowiem znacznie lepsze i trwalsze materiały budowlane, niż to było np. w latach 70. czy 80. ubiegłego wieku. W nowym mieszkaniu, dzięki zastosowaniu lepszych materiałów izolacyjnych, na pewno jest np. cieplej.

Szeroki wybór nieruchomości o różnym metrażu i w różnym standardzie wykończenia

Decydując się na kupno mieszkania w nowym budownictwie na pewno też ma się większy wybór różnego rodzaju mieszkań. W starszym budownictwie mieszkania wyglądały podobnie i miały podobny metraż i układ pomieszczeń. Teraz w zasadzie każdy deweloper oferuje nieco inne mieszkania na sprzedaż. Znajduje się w nich też dużo innych udogodnień, jak np. oddzielna toaleta, aneks kuchenny czy garderoba. Dzięki temu po odbiorze kluczy do mieszkania ma się znacznie więcej możliwości aranżacji i dostosowania wnętrza do własnych potrzeb.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego doskonałą inwestycją na przyszłość!

Planując zakup nowego mieszkania warto jest też pomyśleć o tym, co z nim zrobimy w momencie gdy zdecydujemy się np. na jego zmianę na większe lub na zastąpienie go np. domkiem jednorodzinnym. Mieszkanie z rynku pierwotnego jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ z czasem, wraz z rozwojem całego osiedla mieszkaniowego i jego okolic, będzie tylko zyskiwało na wartości.

Jeżeli po kilku czy kilkunastu latach stwierdzimy, że chcemy coś zmienić w swoim życiu i nie chcemy już mieszkać w tym samym miejscu, raczej nie będziemy mieli problemu z wynajęciem swojego mieszkania lub z jego sprzedażą w znacznie wyższej cenie, niż go teraz kupiliśmy.

Szeroka rozpiętość cen mieszkań na rynku pierwotnym

Bardzo ważnym czynnikiem, który skłania wielu klientom do kupienia mieszkania z rynku pierwotnego są ceny takich nieruchomości. Ze względu na to, że często kupuje się mieszkanie, na które będzie trzeba poczekać np. kilkanaście miesięcy i które znajduje się na tworzonym dopiero osiedlu, ceny mieszkań od dewelopera często są dużo niższe niż ceny mieszkań na rynku wtórnym. To także jest przyczyną tego, że mieszkania z rynku pierwotnego są uważane za bardzo dobrą inwestycję.