Budynek w tle

Dlaczego mieszkania na parterze z reguły są tańsze niż na wyższych kondygnacjach?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Kupno mieszkania to niewątpliwie jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Osoby, które planują podjąć współpracę z deweloperem, zwykle w pierwszej kolejności sprawdzają, czy budowane lokale znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji i czy będą spełniać inne wymagania, które mają. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru jest bez wątpienia cena. Warto wiedzieć, że mieszkania na parterze zwykle są tańsze niż te znajdujące się na wyższych kondygnacjach. Z czego to wynika?

Dlaczego mieszkania parterowe często są tańsze? 

Na początek warto wspomnieć, że niższa cena lokali znajdujących się na parterze nie jest regułą. Klienci, którzy interesują się naszymi nowymi mieszkaniami w Dąbrowie Górniczej czy innych miastach na Śląsku, często porównują oferty, sprawdzając, ile kosztują lokale położone na najniższych i wyższych kondygnacjach. Jeśli chodzi o to, z czego wynika niższa cena obiektów mieszczących się na parterze, to warto wspomnieć przede wszystkim z tego, że są owiane złą sławą.

Mowa tutaj o mniejszym bezpieczeństwie. Należy jednak pamiętać, że nowe mieszkania od dewelopera są odpowiednio zabezpieczone, a do tego najczęściej znajdują się na osiedlach strzeżonych. W związku z tym nie ma czego się obawiać. Kolejną kwestią jest prywatność. Takie lokale często kojarzą się z możliwością zaglądania przez okna przez przechodniów, co może powodować dyskomfort.

Czy warto unikać mieszkań parterowych? 

Zła sława mieszkań parterowych jest skutecznie odczarowywana przez deweloperów. Strzeżone osiedla czy gwarancja prywatności sprawiają, że takie lokale niczym nie odstają od tych mieszczących się na wyższych piętrach. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w nowe mieszkanie w Sosnowcu lub innym mieście położone na parterze? Przede wszystkim dlatego, że często takie nieruchomości mają wydzielone miejsca na ogród, zwykle są tańsze, a do tego najczęściej zdarza się tak, że jest nimi zainteresowanych mniej kupujących. Oprócz tego to również wygodne rozwiązanie dla osób starszych albo rodzin z małymi dziećmi.