Budynek w tle

Czym charakteryzuje się dobry deweloper? Na co zwracać uwagę przy ocenie jego wiarygodności?

Strzałka Poprzedni Następny Strzałka

Inwestycja w zakup mieszkania z rynku pierwotnego za każdym razem wiąże się z koniecznością skorzystania z usług firmy deweloperskiej. W większości przypadków tego typu nieruchomości kupuje się na dużo przed tym, zanim jeszcze zostaną wybudowane. W związku z tym niezwykle ważne jest, by decydować się na współpracę wyłącznie z uczciwym, rzetelnym i wiarygodnym deweloperem. Co to dokładnie oznacza? Czego oczekują klienci od firmy deweloperskiej i czym powinniśmy się kierować podczas jej wyboru?

Zdjęcie specjalisty Nowa Deweloper przeglądającego dokumentację

 

Zaufanie do dewelopera a jego pozycja w branży

Zaufanie ze strony konsumenta jest czynnikiem, który w wielu przypadkach pozwala na budowanie przewagi konkurencyjnej firmy deweloperskiej, a przy okazji w znacznym stopniu wpływa na sprzedaż. Musimy jednak pamiętać, że budowa zaufania przebiega zwykle na wielu polach, gdzie kluczowym fundamentem jest zawsze wiarygodność i reputacja firmy deweloperskiej w oczach społeczności. Szczególnie istotną rolę odgrywają tu ci klienci, którzy dokonali już wyboru i zdecydowali się na odpowiednią nieruchomość. To właśnie oni mogą sprawić, że pozycja dewelopera poszybuje w górę lub wręcz przeciwnie, zostanie mocno osłabiona.

Mówiąc o budowaniu zaufania do dewelopera, warto zaznaczyć, że dzisiejszy klient to zazwyczaj osoba bardzo świadoma swoich decyzji zakupowych. Zanim zdecyduje się zatem na tak poważny krok, jakim jest zakup nowego mieszkania, dokładnie sprawdza wszystkie informacje na temat firmy deweloperskiej. Wśród najważniejszych źródeł informacji wymienia się:

  • portfolio dewelopera;
  • przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich;
  • opinie klientów, którzy korzystali z usług danej firmy deweloperskiej;

Jeszcze kilkanaście lat temu deweloper mógł korzystać wyłącznie z jednego kanału informacyjnego, by móc budować na nim swoją pozycję. Dziś wiemy jednak, że wraz ze stałym rozwojem środków przekazu firmy deweloperskie są zmuszone do podążania za tym, co ważne i przydatne dla klienta. Daje im to spore pole do popisu w kwestii reklamy i dbania o własny wizerunek, który mogą budować m.in. w mediach tradycyjnych, Internecie, na portalach społecznościowych, targach oraz w samym biurze sprzedaży inwestycji.

5 najważniejszych cech dobrego dewelopera

Wybór firmy deweloperskiej nie jest prostą sprawą, jednak istnieje kilka czynników, które pozwalają nam określić, czy mamy do czynienia z godnym zaufania, dobrym deweloperem. Oto najważniejsze kwestie:

  • uczciwość i wiarygodność finansowa – zakup nowego mieszkania to dla większości osób inwestycja, w którą wkładają wszystkie zgromadzone oszczędności lub zaciągają kredyt w banku na 20-30 lat. W związku z tym ważne jest, by tego typu sprawy powierzać wyłącznie sprawdzonym i rzetelnym firmom, które są stabilne finansowo i mają ugruntowaną pozycję na rynku nieruchomości;
  • wieloletnie doświadczenie – dobry deweloper powinien móc pochwalić się bogatym dorobkiem, potwierdzonym dużą ilością zrealizowanych inwestycji;
  • odpowiedzialność za pracę ekip budowlanych i za jej efekty – dobry deweloper dba o regularne nadzorowanie przebiegu prac budowlanych i bierze odpowiedzialność za efekt końcowy. Co więcej, w sytuacji, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy po zakupie mieszkania, nowy nabywca powinien móc zwrócić się z nimi do dewelopera;
  • terminowość i dotrzymywanie umów – po raz kolejny wracamy tu do tematu zaufania do dewelopera, które w dużej mierze zależy od tego, czy deweloper wywiązuje się z warunków umów. By mieć pewność, że firmę deweloperską możemy określić mianem terminowego, dobrego dewelopera, warto zapoznać się z opiniami innych osób, które miały możliwość skorzystania z jego usług;
  • komunikatywność i fachowe doradztwo – dobry deweloper powinien mieć łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z klientami. Ważne jest również, by służył on wsparciem i fachowym doradztwem w kwestii zakupu nowego mieszkania.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne podczas wyboru odpowiedniego dewelopera i weryfikowania jego wiarygodności. Od wielu lat pracujemy nad tym, by nasza firma również mogła zaliczać się do zaszczytnego grona wiarygodnych i rzetelnych deweloperów. Wszystkie osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na Śląsku zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych inwestycji w Nowa Deweloper.